Łatwym sposobem na polepszenie jakości życia w naszym nowo kupionym domu we Wrocławiu jest inwestycja w nowoczesne technologie polepszające bezpieczeństwo i wspomagające domowników w oszczędzaniu i zarządzaniu domem.

Spis treści:
Bezpieczeństwo
Mniejsze wydatki
Większy komfort
Wycena wdrożenia

Bezpieczeństwo w nowo kupionym domu we Wrocławiu

Aby zabezpieczyć swój kupiony we Wrocławiu dom przed dostępem do niego osób niepowołanych, mamy możliwość zainstalowania kamer wewnątrz, jak i na zewnątrz naszego mieszkania. Monitoring jest prostym sposobem weryfikowania sytuacji niebezpiecznych, jakie mogą zagrozić naszemu dobytkowi. Dodatkowe zabezpieczenia, jakie możemy zastosować, to czujniki otwarcia drzwi i okien, zintegrowane z aplikacją na naszym telefonie lub z systemami alarmowymi uruchamiającymi syreny alarmowe. Ważnym elementem będą również fotokomórki połączone z systemem antywłamaniowym lub informujące właściciela o nietypowej sytuacji w jego lokum. Nieocenioną pomocą w weryfikacji osób chcących dostać się do naszych drzwi, będzie videodomofon. To proste urządzenie może zaoszczędzić nam nieprzyjemnych sytuacji, w których ktoś nieuczciwy próbuje dostać się na naszą posesję czy do naszego budynku. Złamanie zabezpieczeń do naszego domu przez osoby trzecie, to nie jedynie zagrożenie jakiemu możemy przeciwdziałać. Szereg wypadków i awarii mających wpływ na zdrowie i życie domowników, to zdarzenia, którym można zapobiec dzięki czujnikom dymu, czadu i gazu. Dodatkową wartością będzie czujnik zalania, który uchroni nas przed ponoszeniem dodatkowych, nieprzewidzianych kosztów.

Mniejsze wydatki

W dzisiejszych czasach każdy z nas zastanawia się, jak zoptymalizować domowe wydatki. Naprzeciw naszym potrzebom wychodzą urządzenia smart, dzięki którym generowanie długoterminowych oszczędności jest znacznie prostsze. Zintegrowane z jedną aplikacją systemy sterowania ogrzewaniem, klimatyzacją i wentylacją, pozwolą utrzymać preferowaną przez nas temperaturę i wilgotność powietrza w domu. Instalacja odpowiednich czujników pomoże ograniczyć koszty użytkowania mieszkania do absolutnego minimum. Sterując naszym domem z poziomu tabletu lub telefonu, możemy zapewnić odpowiedni klimat, w zależności od naszej krótszej czy dłuższej nieobecności we własnym czterech kątach. Wisienką na torcie będą inteligentne gniazdka elektryczne, które my lub nasza aplikacja możemy wyłączać, tak by ograniczać zużycie energii elektrycznej. Wiele z naszych sprzętów domowych korzysta bowiem z elektryczności nawet w trybie czuwania. Ograniczenie trybu uśpienia urządzenia może nam przynieść wiele oszczędności.

Sypialnia w domu

fot. pexels.com

Większy komfort w nowym, kupionym we Wrocławiu, domu

Kto z nas nie marzył o dodatkowej pomocy w nowym domu, kupionym np. we Wrocławiu, która wyręczy nas od choćby kilku obowiązków? Jeżeli zależy nam na większej ilości czasu dla siebie, powinniśmy zainwestować w nowoczesne technologie, które poprawią jakość naszej codzienności. Rośliny ogrodowe podlewające się same? To możliwe dzięki inteligentnym systemom ogrodowym, których zaprogramowanie zajmie nam jedno kliknięcie. Powrót z pracy do odkurzonego mieszkania? Nic prostszego, jeśli tylko nasz robot sprzątający otrzyma od nas wcześniej takie zadanie. Oczyszczacze powietrza, ekspresy do kawy, lodówki, kuchenki, zmywarki, pralki i inne sprzęty AGD mogą z nami współpracować według ustalonego im harmonogramu. Niepozmywane naczynia już nigdy nie będą nam spędzać snu z powiek. Inteligentne oświetlenie i głośniki mogą zapewnić idealny nastrój w całym domu, pod warunkiem, że nauczymy je swoich preferencji. Nie musimy się również przejmować codziennym zaciąganiem rolet zewnętrznych i wewnętrznych, gdyż moduły sterujące zrobią to za nas. Sprzęt audio i ekrany telewizorów mogą zostać podobnie zintegrowane w jednym centralnym panelu sterowania domem.

Wycena wdrożenia

Największą zaletą inteligentnego domu jest to, że każdy jego element może zostać dostosowany do wymogów i potrzeb właściciela. Każdy z nas może zdecydować o tym, który z elementów będzie nam niezbędny, a tym samym podjąć decyzje o ostatecznym koszcie wdrażania smart rozwiązań w naszej domowej przestrzeni. Możemy poprzestać na instalacji inteligentnego oświetlenia lub wyposażyć swój dom wyłącznie w kamery. Każdy z modułów smart domu będzie tworzył indywidualną i perfekcyjnie dopasowaną do naszych potrzeb całość. Na koszt systemu wpłynie moment jego wdrażania w naszej nieruchomości. Na początkowym etapie projektowania przestrzeni mamy największe możliwości, by zaoszczędzić. Ingerencja w ukończony projekt będzie możliwa, ale ograniczona i związana z dodatkowymi, niepotrzebnymi wydatkami. Ilość inteligentnych elementów, na które się zdecydujemy, jak również wielkość naszej nieruchomości, w tym metraż domu i ogrodu, będą kluczowe dla ostatecznej wyceny ułatwiających nam życie rozwiązań. Wydzielając budżet dla nowoczesnych domowych rozwiązań, nie zapominajmy jednak o oszczędnościach, jakie przyniosą nam w dłuższej perspektywie.

Magdalena Łozowicka / Redaktor Naczelna Komercja24.pl